Zima si žádá speciální péči o pleť  obličeje i celého těla. Pobyt v chladu, vlhku a větru, který střídáme se suchým teplem v místnostech, může pleť dráždit. Zvlášť, jestli je citlivější nebo momentálně podrážděnější. 

Doplňujte kolagen

Pokožka mívá v zimě sklon k přesušování, nesvědčí jí prudké změny teploty. Vyhněte se při čištění přípravkům s obsahem alkoholu, a poohlédněte se po kosmetice výživnější a s dobře vstřebatelnou texturou.

Horolezkyně Klára Kolouchová, první Češka, která zdolala tři nejvyšší hory světa a vystoupala na Mount Everest, Kančendžengu i legendární K2, se na horách neobejde bez krémů s vysokým ochranným faktorem a pořádnou dávku kolagenu. 

„Kolagenu nám bohužel stále ubývá. Nejen věkem, ale i vlivem UV záření, které je ve vyšších nadmořských výškách ještě intenzivnější. Proto je potřeba ho v pleti doplňovat,“ prozrazuje sportovkyně, která si oblíbila růžovou řadu Dermacol Collagen+. 

Mým favoritem je intenzivní kolagenové sérum v praktické tubě, to mám neustále u sebe a používám ho jako rychlou pomoc i během dne. Vypíná a vyhlazuje unavenou pleť.


Krém s vysokým obsahem kolagenu hydratuje a redukuje hloubku vrásek, zpevňuje kontury tváře. 

Intenzivní omlazující sérum obsahuje přírodní kolagen i kyselinu hyaluronovou, které spolu s dalšími látkami bojují proti stárnutí. Redukuje vrásky a pomáhá předcházet vzniku nových, vypíná a vrací pevnost.

Omezte používání mýdla

Milujeme horkou koupel či sprchu, ale teplá voda může kůži vysušovat. K očistě nepoužívejte mýdlo, vyberte si krémový sprchový gel a po koupeli pokožku nakrémujte. Ideální jsou tělové oleje či másla.

Sprchový krém Flower Shower s vůní frézie bez obsahu mýdla čistí, hydratuje ji a posiluje její ochrannou bariéru. Nezpůsobuje vysoušení pokožky

Tělové máslo Flower Shower marocká růže má jemnou našlehanou texturu. Ošetřuje, vyživuje bez pocitu mastnoty.

 

Chraňte kůži před sluncem

Zima v zasněžených horách bývá kouzelná, ale vedle chladu a větru na pleť působí i škodlivé UV záření, které je se stoupající nadmořskou výškou  nebezpečnější. Dostatečný ochranný faktor je tedy podmínkou.

Tónovací ochranný fluid s OF 50 chrání pleť před slunečním zářením a zároveň sjednocuje barevný tón pleti.

 

Zapomnětlivost se nevyplácí

Pokožka rtů, která je nejcitlivější na našem těle, se snadno vysuší. K ochraně a regeneraci používejte balzámy s vysokým obsahem přírodních olejů a s vitaminem E. Chlad poškozuje i ruce – kromě rukavic jim dopřejte výživný krém, vždy po mytí.

Zklidňující balzám na rty s konopným olejem nabízí výživu a ochranu, a zároveň je přirozeně tónuje!
Krém na ruce ve formě emulze pokožku regeneruje a vytváří ochranný film. 

Krém se dá použít jako zábal.

 
 

 

 

O co soutěžíme

Ze správných odpovědí na naši otázku zaslaných do 15. února 2021 na soutěž@lady-in.cz vylosujeme tři výherce, pro které má Dermacol připravený balíček se čtyřmi přípravky na podporu krásné pleti.

 

Soutěžní otázka

Přítomnost dostatečného množství kolagenu v pleti brání jejímu stárnutíi. Kolagen bez průběžného ošetření s věkem:

A /  Ubývá

B /  Přibývá

C /  Je ho v pleti stále stejně